הטיפים של ארז – מומלץ בחום!

 

בדיקת טמפרטורת הטאבוןEYG_3292 copy

א.לנוחיות מרבית, בטאבון מותקן מדחום מקצועי (פירומטר) המיועד לטמפרטורות גבוהות .

ב. תקרה לבנה,  אחת האינדיקציות השימושיות המעידות על טאבון חם מאוד היא תקרת התנור ההופכת ללבנה, במצב שכזה ניתן להכניס מיני בצק שטוח כפיצות ופוקצ'ות.

ג. זורקים פנימה על רצפת הטאבון קמח, אם הוא משחים במהירות ומקבל גוון זהוב זה מעיד שהרצפה חמה ומוכנה לאפייה.

שמירת חום בזמן הבישול

לשמירה על אש חיה בזמן הבישול והאפייה ניתן להוסיף בול עץ כל 60 דקות לערך.

להארכת משך החימום הפעיל ניתן להוסיף פחמים ולערבב עם הקיימים.

הכנת פיצה מושלמת:

הכנת פיצה בטמפרטורה מקסימאלית אורכת כ- 90 שניות. פיצה מושלמת זקוקה להשחמה, כאשר החלק העליון מומס כהלכה ומבעבע בנוסף חשוב לבדוק שהתחתית אפויה כהלכה. אם נדרש לכם זמן ממושך מ-2 דקות, כנראה יש להגדיל את עוצמת האש. לחלופין, אם הפיצה משחימה מהר מדי, זה סימן לטמפרטורה גבוהה יתר על המידה  ויש להרחיקה מעט ממקור החום, לשם הגנה על הפיצה מומלץ להשתמש במגן חרס מיוחד של אל מאגו .(תמצאו בחנות), לפני שמוציאים את הפיצה מהתנור מומלץ מאוד להגביה את הפיצה למספר שניות למרומי הטאבון שם הטמפרטורה גבוה יותר וזאת כדי שתקבל צריבה קלה וטאצ' סופי.

בישול בחום האצור בתוך תנור אבן

החום המתקבל לאחר בישול ואפייה בטמפרטורות גבוהות  מושלם לאפיית פיצה פוקצ'ה, עוף בגריל,לחמים לשמירה מיטבית על חום תנור אבן, פנו את הגחלים הלוחשות לפינת התנור וסגרו את דלת התנור. תוך כשעה, תתקבל טמפרטורה מצוינת לאפיית לחם.

עישון מבוקר

כאשר אתם משתמשים בעזרת מעשנת בשר לעישון בשר או דגים, הקפידו תמיד לסגור את דלת התנור. באופן כזה קל לשלוט באנרגיית חום ובכמות העשן.

כלים אותנטיים בעבודת יד

חוויית האפייה והאירוח מקבלת נופך קסום במיוחד, עם סטים של כלי חרס תואמים ממשפחת תנור האבן. הכלים בסגנון אותנטי ייחודי, וכולם, כמו התנור עצמו, מיוצרים במלאכת קדרות עבודת יד, על פי מסורת 500 השנים. מערכות הכלים כוללות כלי הגשה, תבניות, מחבתות, קדירות וסירים, המיועדים לשימוש באש חיה.

כלים ואביזרים משלימים

במיוחד בתנור אבן, יש משמעות רבה להצטיידות באביזרים משלימים ייעודיים, המתוכננים במבנה ארגונומי בהתאם לאופי ולמבנה התנור. הציוד המשלים מקל על ההכנה והופך את חוויית הבישול והאפייה לתענוג של ממש. הכלים עשויים עץ או מתכת וכוללים מגרפת גחלים, מגרפת אפר, אתים ועוד, עם אפשרות לתלייה.

למה הכי כדאי להשתמש בטאבון ?   

תשובה בסרטון הבא: